Deska sup do wiosłowania na stojąco

   Wiosłowanie na stojąco jest to charakterystyczny rodzaj aktywności fizycznej. Warto zauważyć, że przeznaczony jest on generalnie dla każdej osoby zainteresowanej tematyką sportów wodnych. W ten sposób mogą wiosłować zarówno dzieci jak i dorośli. Stand Up Paddle, czyli wiosłowanie na stojąco jest bardzo popularne w wielu krajach. Z tym sportem związana jest również deska sup. Jest to specjalistyczna deska, co ważne, z pozoru przypomina ona klasyczną deskę windsurfingową. Jednak nie jest to ten sam model.

Parametry deski sup

Deska sup może posiadać długość wynoszącą 450 centymetrów. Natomiast profesjonalne deski dziecięce mierzą około 250 centymetrów. Technika pływania na stojąco jest łatwa do opanowania nawet przez osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z windsurfingiem. Po pierwsze, trzeba bardzo dobrze ,,zaprzyjaźnić się” z deską, generalnie trzeba ją wyczuć. Na początku można zacząć pływać na samych kolanach. Jest to zdecydowanie łatwiejsze od stania na desce.

Deski pompowane wygodne przy transporcie

     Wspomniane powyżej deski dzielone są zasadniczo na dwa rodzaje. W pierwszej kategorii znajdują się deski pompowane. Cieszą się one największym uznaniem, gdyż można je wygodnie złożyć i transportować. Owe deski bazują na najnowszej technologii dropstitch. Dzięki tej technologii z łatwością można napełnić powietrzem deskę i co ważne, zachowuje ona wszystkie swoje właściwości po napompowaniu, jest sztywna i daje poczucie bezpieczeństwa.

Deski twarde sup o stabilnej konstrukcji

    Innym rodzajem są deski twarde. Z pewnością nie przewozi się ich tak łatwo jak wyżej wymienionych modeli pompowanych. Co ważne, tego rodzaju deski opierają się na styropianowym rdzeniu. Oprócz tego, obłożone są one również kilkoma warstwami laminatów, wykonanych ze specjalistycznego włókna szklanego. W procesie produkcji stosuje się również żywicę epoksydowej oraz węgiel. Bez wątpienia deski te są niezwykle sztywne i odporne na wiele czynników. Deski zarówno pompowane jak i twarde, nadają się do używania w przypadku każdego akwenu wodnego. Można ich używać nad jeziorami, zatokami czy kanałami. Używa się ich również nad morzem do celów rekreacyjnych, amatorskich jak i również do celów wyścigowych.