Xcel pianki idealne do sportów wodnych

 Pianki Xcel charakteryzują się dużą elastycznością, są wodoszczelne. Wykorzystywane są one jako podstawowy strój osób wykonujących sporty wodne. Co jest istotne, wspomniane pianki sprawdzają się również bardzo dobrze w ramach odzieży neoprenowej. Są bardzo lekkie i wygodnie się je nosi, są one również odporne na wiele czynników zewnętrznych.

Pianki Xcel z technologią drylock

    Technologia drylock sprawia, że pianki są wodoszczelne, co jest ważnym czynnikiem przy wodnej aktywności fizycznej. Ubranie szybko schnie i co ważne, nie krępuje ono ruchów. Xcel pianki nadają się do surfowania oraz wielogodzinnego noszenia. Producent w tych piankach zastosował klejone szwy, które nie powodują żadnych podrażnień skóry. Ważną rolę w tych piankach pełni także technologia Texture Skin, chroni ona ciało przed wiatrem. Strój ten nakłada się wygodnie w kilku ruchach, nie potrzeba do tego pomocników.

Pianka od Xcel idealna do windsurfingu

    W niektórych modelach suwak umieszczony jest na plecach a w innych znajduje się on na klatce piersiowej. Strój ten występuje w wielu modnych wzorach i kolorach. Można znaleźć modele damskie oraz męskie. Pod pachami oraz w rękawkach znajduje się większy splot materiału. Doskonałą ochronę przeciwwiatrową zapewnia gumowy panel. Znajduje się z przodu oraz z tyłu kombinezonu. Strój jest bardzo rozciągliwy, daje maksymalnie dużo swobody. Jest to niezwykle ważne podczas wykonywania sportów wodnych na przykład w windsurfingu. Warto zauważyć, że anatomicznie wyprofilowane panele dają większą ochronę podczas wykonywania najrozmaitszych trików w wodzie i manewrów. 

Ochrona przed zimnem

    Wspomniany powyżej kombinezon charakteryzuje się dobrymi właściwościami termicznymi. Daje on skuteczną ochronę przed zimnem, nie wychładza organizmu. Na pewno pianka ta spełni wymagania nawet najbardziej wymagających osób. Wzmocnienia na kolanach, znajdujące się w większości modeli, chronią przed nadmiernymi obtarciami. Hydrofobiczne włókna bardzo dobrze zachowują się na ciele. Śmiało można stwierdzić, iż pianki te gwarantują sto procent szczelności przed wiatrem oraz przed wodą. Są one jednocześnie bardzo lekkie i elastyczne, występują w wielu atrakcyjnych modelach. Bardzo łatwo dopasowują się one do ciała.